פרוייקטים

תחנת כוח - אתר הטמנת פסולת אפעה

אתר הטמנת פסולת אפעה הוא אתר הטמנת הפסולת הגדול ביותר בישראל ומדי יום מוטמנים בו 4,000 טון של פסולת מעורבת מדרום ומרכז הארץ.

 

ביוגז (Landfill gas) הנוצר ספונטנית במטמנה, נאסף על ידי קידוחי בארות החודרים אל תוך גוף הפסולת. באמצעות מערכת שאיבה מועבר הביוגז למערכת ניקוי ולאחר מכן אל מנועי הגז להפקת חשמל. באם תחנת הכוח אינה פועלת, עקב עבודות תחזוקה או במידה וכמות הביוגז עולה על הכמות הדרושה למנועי הגז, מועבר הביוגז  לשריפה בלפיד סגור. כך, מונעת המערכת את פליטתו של הביוגז לאויר כאשר הוא מנוצל ליצירת חשמל או נשרף בלפיד ובכך מסייעת לשמירה על איכות הסביבה ומזעור סיכונים בטיחותיים וסביבתיים.

 

מדי תעש סיפקה והתקינה באתר לפיד לשריפת הביוגז על מנת לעמוד בתקני המשרד להגנת הסביבה. הלפיד מתוצרת חברת הופשטטר, בעל מבנה סגור ללא להבה גלויה, עומד בתקנות TA-Luft לפליטת מזהמים.                                  

 

מדי תעש סיפקה תחנת כח המבוססת על שני מנועי גז מסדרה GJS320 מתוצרת Jenbacher בהספק יצור חשמל של 1.06MW מגה-ואט כל אחד. המנועים מזוודים בקונטיינרים 40' על-ידי היצרן, אשר מכין את המערכת כקומפוננטות להתקנה כ"לגו". עם ההגעה לאתר מבוצעת התקנה מהירה ויעילה ותוך מספר ימים ספורים מנוע הגז מוכן לפעולה. כל המערכות ההקיפיות - לרבות בקרה, חשמל, איוורור והשתקה - מותקנות בתוך ועל גג הקונטנייר.           

 

בנוסף, מדי תעש סיפקה מתקן קירור להוצאת המים מהביוגז  ומערכות בקרה ו- HMI המשלבות מערכת ניתור ממוחשב לכמות המתאן בביוגז אשר עקב שריפתו נמנעת פליטתו לאטמוספירה. מערכת זו מותקנת במסגרת המאמץ הבינלאומי למניעת פליטת גזי חממה לאטמוספירה.

 

מדי תעש תיכננה, סיפקה והתקינה באתר מערכת יחודית לניטור ממוחשב של כמות המתאן בביוגז, כך שעל ידי שריפתו במנועי הגז ובלפידים, נמנעת פליטתו לאויר. מערכת זו מותקנת במסגרת המאמץ הבינלאומי למניעת פליטת גזי חממה לאטמוספירה - פרוטוקול קיוטו.

 

נתוני הפרויקט
ספיקת ביוגז 664 Nm3/h
דגם מנוע גז והספק מותקן 4 units Jenbacher type GJC 320 –GS-L.L,1,067KW
הספק חשמלי מותקן של תחנת הכח

4.25MW

שנת הפעלה 2018
מתקן לקירור ביוגז להוצאת מים וחומרים נוספים MTA 2,800 Nm3/h
יצרן, דגם לפיד והספק טרמי 1 unit Hofstetter type HOFGAS LPM 2800 NM3/H, 15,000 KW
עמידה בתקנות ומאפינים עקריים TA-Luft, CDM KYOTO MOINITORING

 

  • תחנת כוח - אתר הטמנת פסולת אפעה
  • תחנת כוח - אתר הטמנת פסולת אפעה
  • תחנת כוח - אתר הטמנת פסולת אפעה
  • תחנת כוח - אתר הטמנת פסולת אפעה