פרוייקטים

תחנת כוח - אתר הטמנת פסולת דודאים

אתר הטמנת פסולת דודאים - בני שמעון, ממוקם מערב לבאר שבע וקולט מדי יום כ 1,000 טון פסולת מעורבת ממרכז ודרום הארץ.

 

הביוגז (Landfill gas), הנוצר ספונטנית במטמנה, נאסף באמצעות מערך בארות החודרים אל תוך גוף הפסולת. הביוגז נשאב על ידי מפוחים יעודיים מגוף המטמנה, עובר ניקוי ומועבר אל מנועי הגז להפקת חשמל. באם תחנת הכוח אינה פועלת, עקב עבודות תחזוקה או במידה וכמות הביוגז עולה על הכמות הדרושה למנועי הגז, מועבר הביוגז  ללפיד סגור לשריפתו. כך, כאשר הביוגז מנוצל ליצירת חשמל או נשרף בלפיד, המערכת מונעת פליטה של ביוגז לאויר ובכך מסייעת לשמירה על איכות הסביבה ומזעור סיכונים בטיחותיים וסביבתיים.


 

מדי תעש סיפקה והקימה באתר תחנת כח המבוססת על שני מנועי גז מסדרה מסדרה JGC320 מתוצרת Jenbacher בהספק יצור חשמל של 1.06 מגה-ואט כל אחד. המנועים מזוודים בקונטיינרים 40' על-ידי היצרן, אשר מכין את המערכת כקומפוננטות להתקנה כ"לגו". עם ההגעה לאתר מבוצעת התקנה מהירה ויעילה ותוך מספר ימים ספורים מנועי הגז מוכנים לפעולה. כל המערכות ההקיפיות - לרבות בקרה, חשמל, איוורור והשתקה - מותקנות בתוך ועל גג הקונטנייר.

 

בנוסף, מדי תעש סיפקה והתקינה באתר מתקן קירור להוצאת המים וחומרים נוספים מהביוגז, לפיד לשריפת ביוגז, מערכות בקרה ו- HMI, וסינכרון לרשת.

 

                  

 

נתוני הפרויקט
ספיקת ביוגז 561mK/h 
שני מנועי גז - דגם והספק מותקן  Jenbacher type JGC 320 –GS—L.L-1,065 KW
הספק חשמלי מותקן של תחנת הכח 2.12MW
מתקן קירור ביוגז Tefa 1700 Nm3/h
שנת הפעלת תחנת הכוח 2005

 

  • דודאים
  • תחנת כוח - אתר הטמנת פסולת דודאים
  • דודאים
  • תחנת כוח - אתר הטמנת פסולת דודאים